Preot Muraru Ionuţ Daniel

Preoți slujitori Iulie 13, 2012

Mă numesc Muraru Ionuţ Daniel.Sunt născut în anul 1980 pe 14 decembrie ,în localitatea Lunca-Pascani ,pe valea Şiretului.Şcoala primară am urmat-o în localitate ,iar în anul 1995 amfost admis la Seminarul teologic Sfântul Gheorghe din Botoşani,pe care l-am absolvit în anul 2000.Sunt absolvent şi al Facultăţii de Teologie,iar în prezent urmez cursurile de Master la Facultatea de teologie Dumitru Staniloaie din Iaşi ,secţia Teologie Practică.
M-am căsătorit în anul 2003,iar pe soţie o cheamă Ana-Maria. Am fost binecuvântaţi de Dumnezeu cu trei copii: Ilinca ,Matei şi Luca.
Am fost hirotonit diacon şi preot în anul 2004 lună octombrie de PF. Daniel .patriarhul BOR, pe atunci Mitropolit al Moldovei şi Bucovinei, pe seama Parohiei Naşterea Maicii Domnului, Slobozia ,com.Sireţel,Protopopiatul Paşcani.
Protopopiatul Paşcani Parohia Naşterea Maicii Domnului Slobozia